Albania północ – Przewodnik 4×4

 Albania – raj dla fanów podróży 4×4

     Albania to miejsce stworzone dla fanów turystyki offroadowej. Kraj w którym większość dróg to szutry i kamieniste lub gruntowe drogi górskie, a wiele atrakcji jest dostępnych tylko dla pojazdów z napędem na cztery koła, jest wymarzonym celem takich “wypraw”.

     Piękne, dzikie góry, ciepłe morze, życzliwi ludzie, możliwość swobodnego podróżowania i biwakowania oraz wciąż mała ilość turystów, pozwalają na przeżycie niebanalnej, nieco egzotycznej przygody. W dodatku to wszystko znajdziemy w Europie, nieco tylko ponad 1000 kilometrów od granic Polski!

Albania północna  – opis trasy

     Przewodnik 4×4 – Albania północna opisuje 9-cioetapową trasę po północnej części kraju. Prowadzi ona między innymi przez Góry Przeklęte, Park Narodowy Theth, Park Narodowy Lure, Szkodrę, Tiranę, dawną stolicę – Kruję, ale zahacza również kilkukrotnie  o wybrzeże Adriatyku, gdzie można na plaży odpocząć od trudów górskich wycieczek.

     Na pokonanie całej trasy wraz z dojazdem proponujemy przeznaczyć 2 tygodnie, gdzie po 2 dni przewidzieliśmy na swobodne dotarcie na miejsce i powrót wraz z nocowaniem (np. w Sarajewie, Mostarze, czy Belgradzie), 9 dni na pokonanie samej trasy oraz jeden dzień na regenerację. Oczywiście tempo i sposób pokonywania dojazdów i samej trasy mogą być dowolnie modyfikowane, więc wycieczkę można dopasować do własnego stylu podróżowania.

     Podczas układania trasy przyjęliśmy założenie, że przynajmniej część noclegów odbędzie się w warunkach biwakowych (namiot) w proponowanych przez nas miejscach, jednak oczywiście jest możliwe takie rozplanowanie noclegów, aby wypadały one tylko w warunkach “cywilizowanych”.

     Opisana trasa przy typowej pogodzie (sucho) jest trasą turystyczną, przejezdną dla seryjnego auta 4×4 wyposażonego w reduktor, na oponach szosowych (zalecamy opony AT), ale oczywiście znajdują się na niej nieliczne fragmenty, które w przypadku opadów deszczu (szczególnie wiosną lub jesienią) mogą sprawić  trudności nawet lepiej wyposażonym pojazdom.

Jak zamówić Przewodnik 4×4 – Albania północna?

———————————————————————

Chcesz wcześniej poznać nasz Przewodnik 4×4? Napisz do nas na adres: rchylinski@dirtyriders.pl, a otrzymasz mailem GRATIS ETAP III:

———————————————————————

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *